Size bir telefon kadar yakınız
0 212 631 2443

Çağdaş İslam Düşünürleri Projesi Sona Erdi

İslam coğrafyası özelinde son yüzyılın siyasi-sosyal ve dini tartışmaları ile bu tartışmalarda rol oynayan öncü isimlerin yer aldığı “Çağdaş İslam Düşünürleri” projemiz sona erdi.

Üniversite okuyan gençlerimizin İslam düşünce dünyasının son yüzyıldaki durumu hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve buradan hareketle bir gelecek vizyonu oluşturabilmelerine yardımcı olmak amacıyla başlattığımız projede, alanında uzman akademisyen hocalarımızın katkılarıyla; Muhammed İkbal’den Fazlurrahman’a, Hasan el-Benna’dan Aliya İzzetbegoviç’e, Mustafa Sabri Efendi’den Said Nursi’ye kadar birçok önemli ismi ele alarak ortaya koydukları çözüm önerilerini irdelemeye çalıştık. Katılımlarıyla projeye destek olan değerli akademisyen hocalarımız başta olmak üzere; sürecin başından beri istikrarlı bir şekilde seminerlere katılmaya gayret edip sorularıyla programa katkı sunmaya çalışan tüm öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Post-prodüksiyon işlemleri biten tüm Çağdaş İslam Düşünürleri seminerlerlerini Youtube kanalımıza yükledik. Buraya tıklayarak YouTube kanalımıza erişebilirsiniz.