Size bir telefon kadar yakınız
0 212 631 2443

2022 ARAPÇA YAZ KAMPIMIZ SONA ERDİ

https://www.youtube.com/watch?v=XcuRAiqtrw0

13 Haziran – 6 Temmuz tarihleri arasında 24 gün olarak planlanan Arapça Yaz Kampı programımızı tamamlayarak 2021-2022 eğitim dönemini nihayete erdirdik.

7 ayrı üniversiteden 41 öğrencinin katılım sağladığı kampımızda, alanında uzman 10 hoca eşliğinde 159 saat ders, 11 saat konferans gerçekleştirdik.

Dil öğrenmeye yönelik dört temel beceriden biri olan 15 saatlik İstima derslerimizde, mevcut seviyeye uygun olarak hazırlanmış birbirinden farklı Arapça çizgi filmlerden istifade ederek öğrencilerimizin “dinleme” becerilerinin gelişimini hedefledik.

Ana dili Arapça olan iki uzman hoca eşliğinde gerçekleştirilen 32 saatlik Muhadese derslerimizde, öğrencilerin günlük hayatta konuşulan Arapçaya belli bir seviyede hâkim olmalarını sağladık.

Kamp boyunca 36 saatten oluşan çeşitli Arapça şiir ve hadis metinleri örneklerinin incelendiği Metin Çözümleme Teknikleri derslerimizde, öğrencilerimizin Arapça metinleri çözümlerken nelere dikkat etmeleri ve nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini ele aldık.

Program süresince Arapça Kısa Hikâye ve Roman Okuma derslerimizde, öğrencilerimize farklı seviyelerden olmak üzere toplamda 200’ün üzerinde kitap okutarak öğrencilerimizin Arapça metin okuma becerilerinin gelişimini ve kelime dağarcıklarının artmasını sağladık.

Alanında uzman hocalar ile birbirinden farklı konularda 3 Arapça, 5 Türkçe olmak üzere toplamda 8 konferans gerçekleştirerek öğrencilerimizin yaz kampı boyunca çeşitli konularda bilgi sahibi olmalarını sağladık.

•   Tefsir

•   İslam Tarihi

•   İslam İnanç Esasları

•   Cumhuriyet Tarihi

•   Çağdaş İslam Düşüncesinin Temel Meseleleri derslerini, Sosyal Bilimler öğrencilerimiz için kamp müfredatına ekleyerek toplamda 60 saatlik bir program icra ettik.

Halı saha maçlarından Arapça münazara yarışmalarına, doğa kampından pikniğe kadar “sosyal faaliyetler” kapsamında gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlik, dönem sonu kapanış etkinliğimizle sona erdi.

Vakfımızın mütevelli heyetinin de iştirak ettiği dönem sonu etkinliğimizde Muhammed Yazıcı hocamız; ilim ve dava bilinci ile alakalı bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Yaz kampı boyunca yapılan tüm faaliyetlerle alakalı öğrencilerin kişisel yorumlarına yer verilen etkinlikte, önümüzdeki dönemde uygulanacak olan yeni projelere de değinildi.

Etkinliğimizin sonlarına doğru, yaz kampı boyunca üstün gayret ve başarı göstererek dereceye giren öğrencilerimize, mütevelli heyeti tarafından ödülleri takdim edildi. Yaz Kampı programımıza katılım sağlayarak 24 gün boyunca yoğun bir tempo ile çalışan tüm öğrencilerimize sertifikaları teslim edildi ve etkinliğimiz bir dua ile sonlandırıldı.

Hocalarımız başta olmak üzere, programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Arapça Yaz Kampı programımızın özet videosunu izlemek için tıklayın.

Önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek olan programlara dair duyuruları kaçırmamak için aşağıdaki linklere tıklayarak bizleri web adreslerimizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Web Adreslerimiz