Size bir telefon kadar yakınız
0 212 631 2443

Sıfırdan Klasik Arapça Derslerimiz Başladı

Aziz Ençakar hocamız ile Klasik Arapça Okumalarına başladık. Emsile ve Bina kitabı videoları YouTube kanalımızda.

Neden Arapça?

Arapça, İslami ilimlerin anahtarı olarak bilinir. İlim öğrenebilmenin en temel gereksinimi Arapçadır. Fakat yüzeysel dil bilgisinin ötesinde, derinlikli bir birikim gerekmektedir. Ayrıca Arapça hem zengin hem de kadim bir dil olması hasebiyle özel bir ilgi istemektedir. Bu sebeple ipler daha baştan sımı tutulmalı, iyi ve sağlam bir temel atılmalıdır.

Kimler Faydalanabilir?

Bu derslerde hedeflediğimiz kitle, daha önce hiç Arapça dersi görmemiş ya da giriş seviyesinde olup yeniden gramer bilgilerini güçlendirmek isteyen kimselerdir. Elbette metin okuma seviyesine gelen ve sarfi malumatlarını tazelemek isteyenler de faydalanabilir.

Derslerimiz Ne Vaat Ediyor?

Temel seviyede Arapça gramer bilginizi geliştirecek bu dersler, tekrar tekrar izleme imkanı ile öğrendiklerinizi kalıcı hale getirme fırsatı sunacaktır. Ayrıca Arapça gibi köklü bir dili, uzman bir rehber eşliğinde, istediğiniz yer ve zamanda öğrenebilme kolaylığı sağlayacaktır. Diğer taraftan türeyen bir yapıya sahip olması sebebiyle Arapça öğrenmek, dilimizdeki Arapça kökenli pek çok kelimeyi de tanımak anlamına gelir. Dolayısıyla Arapça eğitimi almak Türkçemizi de geliştirecek bir mahiyete sahiptir.

Nasıl Bir Yöntem İzleyeceğiz?

Öncelikle tüm dersleri Darulilim Akademi YouTube sayfasına ve http://e-medrese.tv sitesine kademeli olarak yükleyeceğiz. Bunun yanı sıra interaktif eğitim almak ve müzakere notları, bilgi testleri, öğretici şemalar, sınavlar, soru-cevap etkinlikleri gibi materyallerden faydalanmak isteyenler için de http://udemy.com sitesinde erişime açacağız.

Ne Kadar Sürecek?

Derslerde Emsile, Bina, Maksut ve İzhar kitaplarının okunmasını planlıyoruz. 6 ay sürecek bu çalışma içerisinde toplamda 100 video hazırlamayı ve sizlerin hizmetine sunmayı düşünüyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=HOvs556zuSk&ab_channel=Daru%27l-%C4%B0lim%C4%B0slami%C4%B0limlerMerkezi